کمپینگ و سفرهای چند روزه در دل طبیعت؛ یکی از تفریحات پرطرفدار بوده که مورد علاقه بخش زیادی از افراد جامعه قرار گرفته است.
 کمپینگ با دیگر سفرها تفاوت‌‎های زیادی دارد. در کنار جذاب بودن و هیجان انگیز بودن؛ چالش‌های مخصوص به خود را نیز دارد. اما می‌توان با فراهم آوردن لوازم مورد نیاز، چالش های سفر در طبیعت را مدیریت کرده و از آن نهایت لذت را برد.
اگر شما هم یک شخص عاشق طبیعت و سفرهای اینچنینی هستید، با تهیه ابزارهای ضروری، که با نام وسایل کمپینگ شناخته می‌شود، می‌توانید سفری راحت و مطمئن را تجربه نمایید. 

وسایل کمپینگ


ضروری‌ترین وسایل کمپینگ چیست؟ 

وسایل کمپینگ شامل موارد متعددی می‌شود که ما در این بخش به چند مورد از مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم نمود. 

کیسه خواب  

در کمپینگ‌ها که امکان دسترسی به هتل و مسافرخانه وجود ندارد؛ کیسه خواب گزینه حیاتی و ضروری است. برای رفع خستگی و لذت بردن از طبیعت‌گردی، باید بتوانید شب‌ها به خوبی استراحت کنید. بدون شک دوست ندارید موقع خواب،از سردی و خیسی زمین سردتان شود و مریض شوید.

با کیسه خواب در طبیعت ؛ خوابی راحت مانند استراحت در تخت خواب خود در منزل داشته باشید. کیسه‌های خواب شما را به خوبی گرم نگه می‌دارد و بسیار راحت است.
کیسه‌خواب‌هایی که احساس راحتی بیشتری دارد؛ فاقد زیپ بوده، اما جیب‌هایی برای قرار دادن دست‌ها در آن تعبیه شده است.
مدل دیگری از کیسه‌های خواب، به شکل زیپ‌دار است و به دلیل تنگ بودن؛ امکان خواب خیلی راحت مثل منزل را ایجاد نمی‌کند، اما به اندازه گرم است. 

چادر

چادر وسیله‌ای است که به جرات می‌توان گفت که سفر بدون آن امکان پذیر نخواهد بود. فرقی نمی‌کند شما در چه فصلی سفر می‌کنید، در فصل تابستان و یا زمستان. فرقی ندارد شما می‌خواهید چندین روز در سفر باشید، سفر یک روزه و یا چند روزه. در هر صورت چادر یکی از وسایل کمپینگ خیلی ضروری برایتان خواهد بود. 

زیرانداز خواب 

زیرانداز خواب یکی از وسایل کمپینگ جالب و کاربردی است. این وسیله در طبیعت گردی‌های چند روزه که در روزهای سرد سال انجام می‌شود، بسیار ضروری است. شما می‌توانید زیرانداز خواب را در زیر کیسه خواب خود قرار داده و بدین شکل خواب بهتری داشته باشید و احساس سرما نکنید.

صندلی سفری 

صندلی سفری یک وسیله خیلی کاربردی و سبک است. صندلی‌های سفری از جمله وسایل کمپینگ است که قیمت بالایی ندارد. به دلیل وزن کم   تاشو بودن به راحتی قابل حمل بوده و می‌تواند در انواع سفرها برای استراحت و یا غذا خوردن مورد استفاده قرار گیرد.

میز سفری

وقتی صندلی سفری را خریداری می‌کنید، میز مسافرتی نیز می‌تواند در کنار صندلی امکان صرف ناهار و شام راحت را برای شما فراهم کند.
این نوع از میزها نیز بسیار سبک بوده و قابل حمل است. همچنین از استحکام و دوام بالایی برخوردار است.

چراغ قوه 

در طبیعت با غروب آفتاب و تاریک شدن هوا؛ وجود وسایل روشنایی خیلی مهم است. برای یک کمپینگ لذت بخش و ایمن؛ از تجهیزات روشنایی مثل چراغ قوه غافل نشوید. همراه نداشتن چراغ قوه و یا هر نوع دیگر از ابزارهای روشنایی، می‌تواند شما را با مشکلات زیادی مواجه کند.

وسایل آشپزی 

آشپزی در طبیعت و کمپینگ؛ دغدغه و موضوع مهمی است. البته با در اختیار داشتن وسایل مورد نیاز این کار؛ می‌توان این دغدغه را به یک کار لذت بخش و مفرح تبدیل کرد.

 شما کافیست که تجهیزات مخصوص آشپزی کمپینگ را به همراه داشته باشید تا از پختن غذاهای عالی در دل طبیعت لذت ببرید.

قمقمه و بطری آب 

در کمپینگ، کوهنوردی و در هر نوع سفری در طبیعت، که دسترسی به سوپر مارکت برای خرید آب خنک وجود ندارد؛ خنک نگه داشتن آب ؛ یک گزینه ضروری است. با قمقه‌ها و بطری‌های مخصوص؛ می توانید آب آشامیدنی خود را مدت زمان زیادی خنک نگه دارید.

دوش کمپینگ

اگر عادت به طبیعت گردی های چند روزه و طولانی مدت دارید، قطعا تمیزی و نظافت شخصی پس از ساعت‌ها پیاده روی، مساله‌ای مهم خواهد بود. در چنین شرایطی دوش کمپینگ می‌تواند کمک کننده باشد.

ضروری‌ترین وسایل کمپینگ چیست؟

جمع‌بندی

در این مقاله سعی شد تا به چند مورد از ضروری‌ترین لوازم کمپینگ اشاره کنیم؛ اما تجهیزات و وسایل متعدد دیگری نیز وجود دارد که به هر چه راحت‌تر و بهتر شدن کمپینگ کمک زیادی خواهد کرد. 

هر کدام از این وسایل کمپینگ از سایت گردش کالا با کیفیت عالی و قیمت مناسب به فروش می‌رسد. برای خرید و دریافت مشاوره‌های لازم می‌توانید با ما در ارتباط باشند.